מנדלות
    מוצרים
    טיפולים
    מאמרים
    מכתבי לקוחות
    קישורים
    חדשות
    מפת האתר
        מה זה רייקי  רייקי I+II  רייקי III  השתלמות  מאמרים  איחוד רייקי  
 
 
הרייקי כחלק מרפואה הוליסטית 
 מתוך ספרו של זיו מאיר "הרייקי האוניברסלי" חלק א.
 
הרייקי הוא חלק מתחום הרפואה ההוליסטית, אולם ראשית מהי רפואה הוליסטית ?
 הרפואה ההוליסטית כשמה כן היא , הול= פירושו שלם. והמשכו מיסטי= רוחני. דהיינו הרפואה ההוליסטית רואה את האדם כגוף פיזי המורכב גם מחלק מיסטי = נפש, רוח, נשמה . מכאן השם רפואה הוליסטית.
על פי הרפואה ההוליסטית כל בעיה פיזית מקורה בחסימה אנרגטית .
גוף האדם מחולק ל- 12 מרדיאנים המהווים תעלות אנרגיה .
מחלקים את מרכז הגוף לחצי כאשר בכל חצי ישנם 6 מרדיאנים , אשר ראשיתם באצבעות כף הרגל ומשם הם עולים ועוברים לכל חלקי הגוף עד לקודקוד וחוזר חלילה , המרדיאנים מחוברים אחד לשני, וכך קיימת רשת של תעלות אנרגיה בגופינו.
 
גוף האדם הוא המעבדה המשוכללת ביותר בעולם, אשר מסוגל למעשה להתגבר על כל מחלה, אך כל זאת נכון בתנאי ואנו מאפשרים לו זאת, כלומר כל עוד התעלות האנרגטיות בגופינו פתוחות לזרימה האנרגטית לא תיווצר כל חסימה והגוף יתפקד כהלכה, אולם כאשר נוצרת חסימה באחד הערוצים לאורך זמן הדבר יבוא לידי ביטוי כסימפטום, כאב, מחלה פיזית, מחלה נפשית ועוד.
 
תפקיד הרפואה ההוליסטית לגרום לכך כי לא ייווצרו חסימות אנרגטיות הגורמות להופעת סימפטומים שונים, כמו כן אם קיימים סימפטומים לדאוג לפתיחת ערוצי האנרגיה החסומים על מנת שהגוף יוכל לרפא את עצמו.
לדוגמה, הסינים הולכים לרופא/מטפל סיני כאשר הם בריאים בין פעם לפעמיים בחודש על מנת לנקות את הגוף מפני אותם חסימות עוד בטרם החסימות יגרמו לגופם ליצור סימפטומים שונים, זאת כמובן בניגוד לתרבות המערב ההולכת לרופא כאשר הסימפטום כבר קיים ולעיתים הוא בלתי נסבל .
 
אנו בתרבות המערב דואגים לרכושינו יותר מאשר לגופינו , שהרי אפילו הרכב שלנו כל מספר מסוים של ק"מ אנו דואגים לטפל בו כגון טיפול 10,000 או טיפולים שונים ואחרים.
כאשר אנו נוהגים ברכב שלנו ולפתע נורית האזהרה נדלקת ,אנו נשתדל מיד להכנס למוסך הקרוב, או הקבוע כדי לבדוק ולטפל בבעיה אולם בודאי שלא נחתוך את חוט החשמל הגורם למנורה לדלוק.
אך איך אנו פועלים עם גופינו ???
 
כאשר יש לנו כאב פיזי מסוים בגוף כגון כאב ראש, או כאב גב, אנו הולכים לרופא המשפחה שם נקבל מרשם לנטילת תרופה לשיכוך כאבים תחת הנחיית הרופא ," כל פעם שיש לך כאב כך כדור אחד".
 
על גבי התרופה כתוב "תופעות לוואי, במידה ויהיה לך תופעת לוואי כגון.......". רשימה ארוכה של תופעות "עליך מיד להפסיק ליטול את התרופה ולהיוועץ ברופא המטפל ".
דהיינו כולם יודעים כי נטילת התרופה אינה בריאה לגוף אלא נהפוך הוא , הדבר עשוי לגרום לבעיות שונות, כאבים טשטוש ועוד, אולם בפועל נטילת משכך הכאבים כמו בתחילת הדוגמה זהה לחיתוך חוט החשמל לנורית האזהרה שבמכוניתנו
אנו מאותתים כאילו הכל בסדר, אנו מתעלמים מהבעיה על ידי שיכוך הכאב ולא מגיעים כלל לפתרון הבעיה.
דהיינו הרפואה ההוליסטית פועלת כאמור לאיזון הגוף לצורך פתרון מקור הבעיה ולאחריו הגוף ירפא את עצמו תוך שיכוך הסימפטום הקיים , לעומת הרפואה הקונבנציונלית המטפלת בשיכוך הסימפטום ולא במקור הסיבה למחלה.                                                                           בחזרה למאמרים
 
   
www.cristalsegol.co.il irena@cristalsegol.com Tel: 050-5986055   03-9310622
 עברית | English                                                                     href="http://www.cristalsegol.co.il">   ©   כל הזכויות שמורות CristalSegol 

 

לייבסיטי - בניית אתרים